może dołączyć do Frączczaka, Aki, Ławy, Rogalskiego, Murawskiego i Lewandowskiego
czyli do zawodników którzy zostali uhonorowani przez Pogoń Walczącą,
statuetką „Mistrza Floriana” za rozegranie minimum

Pogoń pokonała przeciwników 2-1[1-0].
Pierwszą bramkę w tych spotkaniach strzelił Tomasz Parzy w 42 minucie,
w 56 wyrównał Kucharski, a zwycięskiego gola zdobył Sergio Batata w 64 minucie.

W rewanżu 14.05.05r w Łęcznej padł remis 1-1[0-0].
Bramki w tym spotkaniu padały w ostatnich minutach, w 89 strzelił Kucharski dla Górnika,
a wyrównał Edi w 90 minucie meczu.

24.09.05r w następnym spotkaniu Pogoń po bramce Ediego ponownie w 90 minucie, zwyciężą  w Łęcznej 1-0[0-0].
W rewanżu 08.04.06r w Szczecinie ponownie pokonaliśmy Górnik 2-1[1-1]
po kapitalnym uderzeniu z dystansu, Amarala  w, a jakże 90 minucie.
Wcześniej bramki strzelali Każmierczak w 2 minucie dla portowców, wyrównał Kubica w dziewiątej minucie.

Kolejny sezon i w pierwszym meczu 23.09.06r, w Szczecinie wygrywamy wysoko 3-0[1-0] po bramkach Eltona [32,82]
i pierwszej bramki w granatowo bordowych barwach strzelonej przez Grosickiego w 90 minucie.
Następny mecz między naszymi zespołami to spotkanie w Łęcznej rozegrane 21.04.07r.
Prowadzenie dla nas uzyskał Celeban w 40 minucie, Edi podwyższył z rzutu karnego w 49 minucie.
I kiedy wydawało się że odniesiemy kolejny sukces,
w ciągu 8 minut pogoniarze stracili trzy bramki i zwycięstwo [Chifon 81, Zahorski 84, Jarecki w 89 minucie].

Pierwszy mecz na zapleczu ekstraklasy, rozegrany 19.09.09r, w Szczecinie,
zakończony został remisem 2-2[1-1] po 2 bramkach Petasza [45,78],
oraz Nazaruka [26] i Kazimierczaka [66] dla Górnika.
W rewanżu 24.04.10r pokonaliśmy rywali w Łęcznej 3-0[2-0] po bramkach;
samobójczej Karwana w 8 minucie i dwóch Klatta w 39 i 63 minucie.

17.09.10r pewne 3-1[2-1] w Łęcznej, po bramkach ; Moskalewicza [31k], Ławy [45] i Bojarskiego [80] ,
dla gospodarzy bramkę strzelił Miloseski [34].
23.04.11r. to remis 3-3[1-2] w Szczecinie.
Bramki Klatt [28], Wólkiewicz [79], Frączczak [90k] oraz Mendes [37], Nowak [42k] i Pesir [[56] dla rywala.

23.09.11r to pewne 4-0[1-0] w Szczecinie
po dwóch bramkach Ediego [61 bezpośrednio z rzutu rożnego i 80 minucie ] oraz Kolendowicza [23] i Djousse [63].
W rewanżu 09.05.12r Pogoń pokonała Górnika w Łęcznej 1-0 po bramce Sotirovica w 22 minucie.

W sezonie 2014/15 w Łęcznej [30.08.14r], Pogoń poległa z beniaminkiem  4-2[0-1] bramki dla Pogoni; Robak [42,64],
dla Górnika; Hasani [48,55] Bonin [50] i Ćernych [74].
W rewanżu 2 marca 2015roku, przegrywamy w Szczecinie 0-1, po bramce Bonina w 85 minucie.

W sezonie 2015/16 w Szczecinie [08.08.15r] padł  bezbramkowy remis.
W rewanżu [07.12.15r] Pogoń pokonała rywali na ich terenie 3-2[3-0]
br. Frączczak [14,34k], i Lewandowski[03] dla portowców oraz Świerczok [61], Śpiączka [90] dla łęczan.

Ostatnie spotkanie rozegrane 24 września 2016r w Szczecinie zakończyło się remisem 1-1.
Bramki strzelili; Murawski w 50 minucie dla Pogoni oraz  Śpiączka w 45 minucie dla
Górnika.
W Pogoni zagrali; Henger - Rapa, Rudol, Fojut, Nunes, Gyurcso, Matras, Murawski, Delew[72,Zwoliński],
Drygas[82,Kort], Frączczak. Trener; Kazimierz Moskal.

Tak więc ogólny bilans jest bardzo pozytywny na 17 spotkań, 9 zwycięstw, 5 remisów i 3 porażki, bramki 33-20.
Z tego w ekstraklasie; 11 spt. [5 – 3 - 3] br. 17 - 14.
Na jej zapleczu; 6 spt, [4-  2 - 0] br. 16 - 6

Z tego na wyjeździe;  8 spotkań, pięć zwycięstw,  remis i 2 porażki, bramki 16 - 11.
W ekstraklasie 5 spt. [2 – 1 - 2] br. 9 - 10.
W II lidze; 3 spt. [3 - 0 - 0] br. 7 - 1

Tak więc najbliższy rywal najwyraźniej nam leży  i mimo ostatnich niepowodzeń trzeba podtrzymać tą dobrą tradycję.

Najlepsi snajperzy to Edi 5 bramek i  Klatt 3 gole, oraz Kucharski i Hasani  po 2 bramki dla Łęczan.
Hat – trcka nie zanotowano.
Padł jeden samobój; Karwan dla Pogoni w 10r.
Pogoń zdobyła cztery bramki z rzutów karnych; Andradina w 07r, Moskalewicz w 10r i  Frączczak w 11r. oraz 15r
Dla Łęcznej jednego karnego wykorzystał; Nowak w 11r.
Andradina zdobył bramkę bezpośrednio z rzutu rożnego w 11r.

Najwyższe zwycięstwo;
23.09.11r  4-0[1-0] w Szczecinie
Najwyższa porażka;
30.08.14r w Łęcznej 2-4[1-0] bramki dla Pogoni; Robak [42,64], dla Górnika; Hasani [48,55] Bonin [50] i Ćernych [74].
Najwięcej bramek w spotkaniu; 23.04.11r. 3-3[1-2] w Szczecinie.
bramkidla Pogoni; Klatt [28], Wólkiewicz [79], Frączczak [90k] oraz Mendes [37], Nowak [42k] i Pesir [[56] dla rywala.

w drugiej 18 zdobytych, 14 straconych.
Naszym napastnikom najlepiej się wiedzie w ostatnich kwadransach poszczególnych połówek,
nasza obrona musi szczególnie uważać także w pierwszym i ostatnim kwadransie drugiej połowy.